Grażka: smocza kołderka za jeden uśmiech

Niedawno uszyłam kołderkę w ramach projektu „Kołderka za jeden uśmiech”. To 43 kołderka, którą uszyłam w ramach tego projektu. Kołderka tym razem była większa, niż te, które szyłam do tej pory ponieważ była przeznaczona dla 14 letniej dziewczynki, miłośniczki smoków i dinozaurów.

Tarnowskie Góry
W pracach nad patchworkiem pomagał mi mój czeladnik krawiecki Honza.
Tarnowskie Góry

Wynalazłam szmatki  pochodzące z USA na których są smoki i dinozaury. Ponieważ szmatki maja ciemne tło musiałam je mocno ożywić. Kwadraty z prehistorycznymi zwierzętami obszyłam kolorowymi trójkątami. Dodałam też bloki  w pomarańczowo niebieskich kolorach.

Tarnowskie Góry

Do dyspozycji miałam również 12 kwadratów z wizerunkami smoków i dinozaurów wyhaftowanymi przez ciocie kołderkowe właśnie do tej kołderki. Hafty wykonane są krzyżykami na kanwie. Razem miałam 12 haftów, 12 kolorowych  bloków patchworkowych, 4 bloki ze smokami i 7 z dinozaurami. Skomponowałam je w kołderkę o rozmiarze 140 x 180 cm.

Tarnowskie Góry

Zastanawiałam się, jak wypikować kołderkę. Pomógł mi Honza. W nocy kiedy spałam Honza patrzył w niebo szukając inspiracji jak wypikować taka kołderkę. Jak mi przekazał swoje pomysły nie wiem, ale prawdopodobnie telepatycznie, bo kiedy wstałam miałam już gotowe pomysły.

Tarnowskie Góry

Kwadraty z dinozaurami przepikowałam we wzór który przypomina kamienie. Smoki dostały płatki kwiatów, a kolorowe bloki esy - floresy. Smoki i dinozaury na kwadratach wyhaftowanych uwypukliłam odszywając je w koło.

Tarnowskie Góry

Na gotowej kołderce jeszcze raz poleżał Honza aby przekazać chorej dziewczynce pozytywna energię i przypieczętować koniec pracy.

Tarnowskie Góry

Ramki kołderki uszyłam z materiału w postaci rodziny Flinstonów. Z tego co słyszałam, kołderka bardzo podoba się obdarowanej dziewczynce.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl