Kama: Kartka z wesołą gąsienicą

Przeważnie z okazji urodzin, imienin czy innych ważnych uroczystości robimy kartki z kwiatami. Na kartce, która proponuję głównym elementem jest gąsienica. Kartkę można wysłać z różnych okazji dziecku oraz dorosłym z poczuciem humoru. Ja wykorzystałam do zrobienia tej kartki gotowe dekory kupione w sklepie z artykułami chińskimi, ale kartkę można zrobić całkowicie samodzielnie. Można skorzystać też z zamieszczonych szablonów.
Materiały: zielony, niebieski i biały karton, klej do papieru, farby akrylowe lub plakatowe albo samoprzylepny papier kolorowy, pianka lub papier dwustronnie klejący, czarny pisak do CD, lub zwykły flamaster czy czarna farba plakatowa, opcjonalnie klej brokatowy.
Wykonanie: z niebieskiego kartonu wyciąć ą kartkę bazę (pojedynczą lub rozkładaną, kwadratową lub prostokątną) z zielonego kartonu wyciąć liść (element e) i nakleić na kartkę bazę, liść dodatkowo można podmalować farbami lub flamastrami czy klejem brokatowym.
Tarnowskie Góry
Z białego kartonu wyciąć elementy a, b, c, d i t f , pomalować lub wykleić samoprzylepnym papierem kolorowym, dokleić do głowy gąsienicy (element a) czułki (elementy f1).
Tarnowskie Góry
Z pianki wyciąć 2 kostki o grubości 0, 3-4 mm i bokach dobranych do wielkości elementów a i f i nakleić je na środki tych elementów (zamiast pianki można złożyć w kostkę papier dwustronnie klejący).
Tarnowskie Góry
Nakleić na kartkę bazę gąsienicę zaczynając od elementu d (najlepiej najpierw ułożyć całą gąsienice na kartkę i obrysować ją delikatnie ołówkiem), następnie nakleić element c, tak aby zachodził lekko na element, nakleić element b tak aby zachodził lekko na element b, następnie przykleić kostkę elementu a tak aby zachodził lekko na element b, przykleić na liść kwiatek (element f).kartkę można wykończyć klejem brokatowym i można zrobić pisakiem do CD czy farbą konturówką napis. Napis można też wyciąć z kolorowego papieru lub skorzystać z arkuszy samoprzylepnych liter.


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl