Kama: Kartka z motylami

Przeważnie z okazji urodzin, imienin czy innych ważnych uroczystości robimy kartki z kwiatami. Na kartce, która proponuję głównym elementem są motyle. Ja wykorzystałam do zrobienia tej kartki gotowe dekory kupione w sklepie z artykułami chińskimi, ale kartkę można zrobić całkowicie samodzielnie. Można skorzystać też z zamieszczonych szablonów.
Materiały: zielony, niebieski i biały karton, klej do papieru, farby akrylowe lub plakatowe albo samoprzylepny papier kolorowy, pianka lub papier dwustronnie klejący, czarny pisak do CD, lub zwykły flamaster czy czarna farba plakatowa
Wykonanie z niebieskiego kartonu wyciąć kartkę bazę (pojedyncza lub rozkładaną, kwadratową lub prostokątną) z zielonego kartonu wyciąć trójkąt tak aby tworzył „trawę:, nakleić na kartkę bazę.
Tarnowskie Góry
Z białego kartonu wyciąć elementy z powyższego szablonu, każdy element wyciąć x 2 z tym, że jeden komplet w zależności od wielkości kartki powiększyć lub pomniejszyć zachowując proporcje (szablon zrobiony jest na większego motyla z pary motyli na mojej kartce, elementy pomalować lub powyklejać kolorowym papierem, nakleić na kartkę bazę dwa elementy b.
Tarnowskie Góry
Z pianki wyciąć 4 kostki o grubości 0, 3-4 mm i bokach dobranych do wielkości elementów a i c i nakleić je na środki tych elementów (zamiast pianki można złożyć w kostkę papier dwustronnie klejący).
Tarnowskie Góry
Elementy z kostką nakleić na kartkę bazę (elementy c na wcześniej naklepuje elementy b, elementy a w dowolnym miejsc na trawie), namalować motylom czułki, dodatkowo można kartce zrobić napis (tuszem, pisakiem do CD, farbą).


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl