Kartki Walentynkowe szybkie do wykonania - ciąg dalszy

Do Walentynek postało niewiele czasu, więc może przydadzą się podpowiedzi na szybkie do wykonania kartki Walentynkowe. Szczególnie zachęcam do zrobienia kartki „po prostu serce” panów (hm nie wiem czy tu zaglądają) – fajnie byłoby dostać od faceta własnoręcznie zrobioną kartkę – taka kartka nie potrzebuje żadnych słów. Ideą kartki „po prostu serce” nie jest jej artyzm a własnoręczne wykonanie dowolną techniką serca. Tak wykonane kartki można podarować ukochanej osobie z różnych innych okazji, np. imienin czy urodzin.

Perfumowana Walentynka z całusami
Materiały: czerwony lub ciemnoróżowy karton na kartkę, czerwona/różowa farba akrylowa/szminka, biały karton, 15 cm czerwonej/różowej wstążki lub ozdobnego sznureczka, czerwony/różowy flamaster/pisak do CD, klej magic lub wikol.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: z czerwonego/różowego kartonu wyciąć kartkę bazę, z białego kartonu wyciąć mniejszy niż kartka baza prostokąt, no tak, teraz dojedziemy do całowania papieru, ale czego nie robi się dla ukochanego :) – kartkę można całować ustami pomalowanymi szminką (tak jak ja) lub farbą akrylową – przed naniesieniem pierwszej warstwy farby pociągnąć usta cienką warstwą wazeliny lub jakiegoś kremu, niezależnie czy używamy szminki czy farby za każdym razem należy nanieść nowa warstwę szminki/farby; jeśli kartka była całowana ustami wyszminkowanymi, nałożyć na kartkę chusteczkę higieniczną i lekko docisnąć rękami (nie można poruszać chusteczką na boki bo szminka się rozmaże, a po zrobieniu napisu warto kartkę spryskać z odległości jakiś 15 cm lakierem do włosów, który utrwali szminkę) nakleić kartkę z całusami na kartkę bazę, ze wstążki/sznureczka (jaz użyłam różową sznurówkę) zrobić kokardkę i dokleić do kartki. Kartka może być zrobiona jako pojedyncza, a jeśli ktoś chce coś więcej napisać można zrobić ją jako rozkładaną. Przed wysłaniem lub wręczeniem kartki kokardkę ze wstążki/sznureczka można intensywnie spryskać używanymi perfumami.
 
Walentynkowe pranie
Materiały: czerwony lub ciemnoróżowy karton na kartkę bazę, biały karton, około 20 cm ozdobnego lub zwykłego sznurka, jakiś dwa identyczne elementy drobne ozdobne (np. papierowe kwiatki, motylki), dwie malutkie klamerki lub spinacze biurowe, klej magik lub wikol.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: z czerwonego/różowego kartonu wyciąć dwie identyczne kratki bazy, położyć sznurek na stole, położyć na nim kartkę bazę tak, aby sznurek znalazł się jakieś 4 – 5 cm poniżej górnego brzegu kartki, sznurek zebrać po obu stronach i nałożyć na kartkę, tak, aby po każdej stronie był jakiś 1-1,5 cm sznurka (niepotrzebną cześć odciąć), drugą kartkę bazę posmarować całą klejem i nakleić na pierwszą, położyć na całości jakoś ciężką książkę,/żelazko i zostawić do wyschnięcia, z białego kartonu wyciąć prostokąt i napisać na nim to, co chcemy napisać (może to być zarówno jakąś krótka deklaracja uczuciowa, jak i np. wiersz miłosny, zamiast kartonu można pomieścić na sznurku wydrukowaną grubsza kartkę do drukarki) klamerki od wewnątrz posmarować klejem, spiąć klamerkami sznurek i kartkę z wyznaniami, nakleić na kartkę jakieś elementy ozdobne (nie jest to konieczne), ja użyłam ozdobne klamerki z serduszkami, jeśli dysponujemy samymi klamerkami można nakleić na nie wycięte z kartonu lub pianki dekoracyjnej małe serca ale nie jest to konieczne ponieważ serduszka można narysować na wiszącej kartce lub nakleić na kartkę bazę; jeśli nie mamy małych klamerek kartkę na sznurek można powiesić na spinaczach biurowych (zwykłych lub kolorowych), na spinacze można nakleić wycięte z kartonu serduszka (użyć wtedy kleju wikol), karki wiszącej na sznurku nie doklejać do kartki bazy; ja dodatkowo kartkę przed powieszeniem na sznurku nakleiłam na karton z jakiegoś zaproszenia ale nie jest to konieczne, kartka do zwieszenia może być dowolna w zależności od pomysłu na całość kartki (np. może być to kawałek papieru czerpanego, wytargany kawałek kartki z zeszytu w kratkę, kartka papieru do drukarki poprzepalana na bokach, kartka wycięta z ozdobnej papeterii).
 
Walentynka „po prostu Serce”
Materiały: dowolny karton na kartkę bazę, biały katon, czerwone/różowe dowolnego rodzaju farby (raczej odradzam olejne – długą schną) lub dowolnego rodzaju kredki lub papier do wyklejania, lub bibuła typu krepa (zmoczoną można malować tak jak farbą), klej do papieru.
Tarnowskie Góry

Wykonanie: z czerwonego/różowego lub innego wg uznania kartonu wyciąć kartkę bazę, z białego kartonu wyciąć mniejszy niż kartka baza prostokąt; ideą tej kartki nie jest jej artyzm a własnoręczne wykonanie, zadaniem jest namalowanie dowolną techniką lub narysowanie lub wyklejenie serca na białym kartonie, dodatkowo można zrobić jakiś napis czy ozdobić czymś kartkę, ale nie jest to konieczne; nie ma to znaczenia, że serce się rozmaże czy zrobi się jakieś rozmyte, nierówne czy lekko zapaćka się kartka.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Powyżej: 1) serce namalowane palcami farbą plakatową na wytarganym kawałku papieru z zeszytu w kratkę, kartka baza z tłoczonego czerwonego kartonu w drobną kratkę, 2) serce namalowane lakierem do paznokci, serce wycięte z kartonu na którym zostało namalowane tak aby było wpisane w większe białe serce, na kartkę bazę naklejona kartka z ozdobnej papeterii, 3) serce namalowane klejem brokatowym, 4) serce namalowane srebrną farbą reliefową (konturówką) – bardzo fajnie i delikatnie wychodzą takie serca malowane farbami reliefowymi, niestety nie potrafiłam zrobić dobrego zdjęcia:( 5) serce namalowane farbami do szkła, namalowane farbami do szkła serce jest wypukłe i bardzo efektownie wygląda – zdjęcie nie oddaje tego efektu :( karton z namalowanym sercem jest przyklejony tylko na rogach, na kartce naklejone 4 czerwone cekiny.

Szablon serca

Tarnowskie Góry
Do wykonania kartki „po prostu serce” mogą przydać się szablony serc – wybrane serce sformatować do porządnej wielkości, wydrukować, położyć na kartonie, wyciąć z kartonu i kartki do drukarki serce nożykiem albo nożyczkami do paznokci, położyć karton na kartce, na której ma być namalowane serce i wypełnić dowolną farbą (można malować pędzlem gąbką, szmatką a nawet palcami) kredkami, kredkami świecowymi, tuszem, klejem brokatowym, lakierem do paznokci, sokiem z buraka, flamastrami, zmoczoną bibułą krepiną. Szablon można także przygotować sobie z plastikowej teczki na dokumenty – można go zmyć z farby i używać wielokrotnie.
 
Strzała Amora
Materiały: patyczek do szaszłyków, czerwony i złoty karton brokatowy lub zwykły, szary (luba jakiś inny) i biały karton, złota konturówka, złoty cienki sznureczek lub złotol, klej magic lub wikol.
Tarnowskie Góry

Wykonanie: z czerwonego kartonu wyciąć dwa identyczne serca, ze złotego wyciąć dwa mniejsze identyczne serca, z szarego kartonu wyciąć dwa identyczne trójkąty o małej podstawie a dużej wysokości, złożyć razem i wyciąć w lotkę strzały, z białego kartonu wyciąć mały prostokąt. Patyczek do szaszłyków posmarować klejem i ściśle obwinąć złotym sznureczkiem (patyczek zamiast owijać można ewentualnie pomalować złotolem), w prostokącie z białego kartonu wyciąć po bokach dwie dziurki, zrobić napis (ja zrobiłam złota konturówką) nanizać prostokąt na patyczek, z jednego końca patyczka przykleić po obu stronach serca, serca skleić z sobą, nakleić mniejsze złote serca, z drugiej strony patyczka nakleić po obu stronach lotki, lotki skleić ze sobą. Oczywiście kolorystyka kartki strzały może być dowolna, zamiast lotki z papieru można nakleić jakieś fajne pióro ptasie. Jeśli kartka strzała ma być wysłana trzeba ją wysłać w kopercie bąbelkowej a najfajniej byłoby wysłać ją w własnoręcznie zrobionym podłużnym pudełku (wzory różnych pudełek z instrukcją jak je zrobić w wątkach o pudełkach). Strzała Amora jest samodzielną kartką (no może nie w tradycyjnym tego słowa pojęciu), ale jeśli ktoś chce może nakleić ją na jakąś kartkę bazę – wtedy nie trzeba wycinać podwójnie serc i lotek wystarczy jedno serce i jedna lotką, które doklei się do kartki bazy. Jak teraz patrzę na tę strzałę to wydaje mi się, że serca stanowiące grot strzały powinny być bardziej podłużne – np. ostatnie serce z szablonu powyżej. I lotkę teraz zrobiłabym zieloną.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl