Lucy: okładki na książki, zeszyty, notatniki

Chcesz mieć jedną, jedyną i niepowtarzalną okładkę na notatnik czy książkę. Zrób ją sama. Wystarczy trochę kordonka, bawełny a nawet zwykłej włóczki. 

Tarnowskie Góry

Niebieska okładka na notatnik wykonana jest bawełny na szydełku. Należy wykonać prostokąt, jeden brzeg na jego wysokość, natomiast jego długość zależy od ilości kartek, dodając po kilka rzędów z obu stron, aby zrobić kieszonki. w które włożymy okładkę. Dodatkowo na zewnętrznej stronie zrobiona jest niewielka kieszonka na długopisy.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Czerwona okładka wykonana jest z czerwonego akrylu na drutach.  
Zrobiona jest w ten sam sposób jak niebieska z tą małą różnicą, że jest uniwersalna. 

Tarnowskie Góry

Jedna jej część nie jest zszyta i dużo dłuższa, aby można było sobie ją regulować w zależności od  grubości książki, zakładając pod wykonany pasek i doczepiony do całości wykonanego prostokąta.

Tarnowskie Góry

Każda z okładek ma wykonaną zakładkę w formie sznureczka, aby łatwo otworzyć sobie notatnik czy książkę na żądanej stronie.

Tarnowskie Góry

Uniwersalna okładka dedykowana jest specjalnie dla Kamy, ponieważ sporo książek wypożycza z biblioteki i chcąc uniknąć ich przypadkowego zabrudzenia poprosiła o taką osłonę :) Bardzo ucieszyła ją zakładka scalona z okładką, bo luźne zakładki ciągle jej gdzieś znikają. 

Kontakt: lucynagol@gmail.comTG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl