Grażka: Kołderka rodem z formuły I na bal charytatywny

Od kilku lat wspieram moimi uszytkami  koleżankę, która organizuje fanty na bal charytatywny na rzecz dzieci z chorobami układu ruchu . W tamtym roku szyłam kołderkę dla dziewczynki. W tym roku postanowiłam uszyć kołderkę dla miłośnika motoryzacji . Wiadomo, że chłopcy fascynują się samochodami, a co dopiero  Formułą 1.

Z moich przepastnych kartonów wygrzebałam szmatki pasujące do tej tematyki.U wujka Google sprawdziłam jak wygląda logo formuły. Nie odwzorowywałam dokładnie loga, aby nie być posadzoną  o bezprawne korzystanie z zastrzeżonego wzoru loga.

Główny panel zawierał logo formuły  i miał rozmiar  75 x 50 cm.

Z góry i dołu panel ozdobiłam obrazkami bolidów, a całość obszyłam bordiurą także w samochody wyścigowe.Panel wypikowałam w poprzeczne faliste linie , które maja symbolizować pęd wiatru .  A bolidy wypikowałam w koło wirami powietrznymi.

Takie same kręciołki wypikowałam na poduszce, którą uszyłam do kompletu . Panel na poduszce ozdobiłam szachownicą czarno – białą i w rogach umieściłam klepsydry granatowo – czerwone. Takie same bloczki zwane klepsydrami umieściłam w rogach kołderki.