Grażka: Kot i pies – medialonowe poduszki dwie

W internetowych sklepach dla miłośników patchworku można kupić śliczne materiały z wizerunkami psów i kotów. Już od dawna chodził mi po głowie pomysł aby uszyć poduszki na taras dla mojej przyjaciółki Magdy. Dopiero teraz pod koniec lata zdołałam się zebrać w sobie i zrealizować zamysł.

Kupiłam w e-sklepie kawałek materiału z wizerunkami psów i kawałek materiału z wizerunkami kotów. Zwierzaki wyglądają bardzo realistycznie. Psa nie musiałam wybierać ponieważ Magda ma wilczura.Z kotem było gorzej, ponieważ ma śliczną kotkę rasy europejskiej czyli tzw. dachowca. Kotka trafiła do Magdy dzięki córce, która zabrała ją z krakowskiego śmietnika. Na materiale, który kupiłam są koty rasowe, więc wybrałam kota, który najbardziej przypomina umaszczeniem umaszczenie kota Magdy.

Kwadraty z wizerunkami zwierząt mają boki 20 x20cm i obszyte są ramkami szerokości 5cm Szmatki do ramki starałam się dobrać kolorem do maści zwierzaka. Resztę poduszki stanowi beżowa szmatka w delikatne kręciołki – przycięłam ją na 10cm i przyszyłam do ramki pod skosem czyli od rogu ramki ciemnej do rogu ramki jasnej pod katem 45 stopni.Przygotowałam kanapkę: patchworkowa góra, ocieplana w środek i na spód materiał stanowiący dół poduszki. Kanapkę przepikowałam po szwach. Beżową szmatkę przeszyłam w połowie, aby wyznaczyć granice do pikowania. Po zeszyciu górnej części poduszki z dolną jeszcze raz przeszyłam już na prawej stronie po tym szwie tak, że powstała zewnętrzna ramka nie wypełniona wypełniaczem.

Pikowań zastosowałam mało – przepikowałam tylko tło zwierzaków aby uwypuklić ich wizerunek, oraz przepikowałam część beżową tą bliżej ciemniejszej ramki I tak powstały dwie poduszki, które w patchworkowym żargonie nazywane są poduszkami z medalionami (o medalionach w patchworku napisałam w innym wątku). .Poduszki już wręczyłam Wilczyca wykazała spore zainteresowanie zawartością torby, ale chyba tylko dlatego, że przyszłam z zapachami moich zwierzaków (trzech kotów i psa). Polecam szycie takich podarków, ponieważ obdarowany ma świadomość, że włożyliśmy serce i ciepłe myśli o nim w swoją pracę i na pewno to doceni.