Grażka: Poduszka „Okno na koci ogród”

Poduszka, której opis wykonania poniżej podaję, powstała dla Kasi, małej miłośniczki kotów, księżniczek i różowego koloru.

Założeniem projektu, było, że na poduszce jest okno, przez które na koci ogród patrzy siedzący na parapecie kot.Do uszycia przodu poduszki wykorzystałam drukowaną tkaninę z kotami, oraz dwie rodzaje tkaniny gładkiej w żółtych odcieniach – ciemniejszym i jaśniejszym. Z tkaniny z kotami wycięłam cztery kwadratowe bloki o wymiarach 20 x 10 cm. Z gładkiej tkaniny wycięłam paski o szerokości 5 cm. Paski z jednej strony na ich długości ścięłam pod kątem 450.

Zszyłam po dwa paski razem, tak, aby ciemniejsze paski były na dole a jaśniejsze z prawego boku. W powstałe powłoki ramek wszyłam bloki z kotami. Zostawiłam z każdej strony rezerwę paska – 0, 7 cm.Całość obszyłam wyciętymi paskami. Zastosowanie ciemniejszej tkaniny na dolne paski ma za zadanie sprawienie efektu 3D. W ten sposób obramowane okno wygląda tak, jakby padały na nie promienie słoneczne.

Ponieważ poduszkę robiłam dla dziewczynki lubiącej różowy kolor, wykończyłam poduszę różową ramką. Na dolnej części ramki naszyłam tkaninę, która ma imitować parapet okienny. Na parapet i cześć okna naszyłam aplikację kota wyglądającego przez okno.

Ponieważ dziewczynkę, dla której robiłam poduszkę fascynują księżniczki na uszycie tylnej części poduszki wykorzystałam różowy materiał z nadrukiem księżniczek. Z różnych kawałków czerwonych i różowych materiałów wykonałam aplikację imienia Kasia. Górną część poduszki połączyłam  z ociepliną i kawałkiem bawełnianej tkaniny za pomocą pikowania. Ponieważ kotów miało być dużo na różowej ramce okalającej okno różowej tkaninie wykonałam haft maszynowy w kotki. Całość – przód i dół odzyski zszyłam razem.