Grażka: Poduszka „Okno na koci ogród”

Grażka: Poduszka "Okno na koci ogród"

Poduszka, której opis wykonania poniżej podaję, powstała dla Kasi, małej miłośniczki kotów, księżniczek i różowego koloru.

Grażka: Poduszka "Okno na koci ogród"

Założeniem projektu, było, że na poduszce jest okno, przez które na koci ogród patrzy siedzący na parapecie kot.Grażka: Poduszka "Okno na koci ogród"

Do uszycia przodu poduszki wykorzystałam drukowaną tkaninę z kotami, oraz dwie rodzaje tkaniny gładkiej w żółtych odcieniach – ciemniejszym i jaśniejszym. Z tkaniny z kotami wycięłam cztery kwadratowe bloki o wymiarach 20 x 10 cm. Z gładkiej tkaniny wycięłam paski o szerokości 5 cm. Paski z jednej strony na ich długości ścięłam pod kątem 450.

Grażka: Poduszka "Okno na koci ogród"

Zszyłam po dwa paski razem, tak, aby ciemniejsze paski były na dole a jaśniejsze z prawego boku. W powstałe powłoki ramek wszyłam bloki z kotami. Zostawiłam z każdej strony rezerwę paska – 0, 7 cm.

Grażka: Poduszka "Okno na koci ogród"


Całość obszyłam wyciętymi paskami. Zastosowanie ciemniejszej tkaniny na dolne paski ma za zadanie sprawienie efektu 3D. W ten sposób obramowane okno wygląda tak, jakby padały na nie promienie słoneczne.

Grażka: Poduszka "Okno na koci ogród"

Ponieważ poduszkę robiłam dla dziewczynki lubiącej różowy kolor, wykończyłam poduszę różową ramką. Na dolnej części ramki naszyłam tkaninę, która ma imitować parapet okienny. Na parapet i cześć okna naszyłam aplikację kota wyglądającego przez okno.

Grażka: Poduszka "Okno na koci ogród"

Ponieważ dziewczynkę, dla której robiłam poduszkę fascynują księżniczki na uszycie tylnej części poduszki wykorzystałam różowy materiał z nadrukiem księżniczek. Z różnych kawałków czerwonych i różowych materiałów wykonałam aplikację imienia Kasia. Górną część poduszki połączyłam  z ociepliną i kawałkiem bawełnianej tkaniny za pomocą pikowania. Ponieważ kotów miało być dużo na różowej ramce okalającej okno różowej tkaninie wykonałam haft maszynowy w kotki. Całość – przód i dół odzyski zszyłam razem.