Grażka: Szlachetna Paczka – poduszka z dinozaurami

Grażka: Szlachetna Paczka - poduszka z dinozaurami

Dzieci moje przystąpiły do akcji Szlachetna Paczka.  W ramach tej akcji ich znajomi, przyjaciele i rodzina wspólnie składały się na paczkę dla potrzebującej rodziny. Ja zadeklarowałam uszycie poduszek dla dziewczynek. Uszyłam dwie podusie – każdą o innej tematyce zgodnej z zainteresowaniami panienek.

Grażka: Szlachetna Paczka - poduszka z dinozaurami

Starsza dziewczynka jest miłośniczką dinozaurów. W moich zapasach znalazłam kawałek materiału w dinozaury, a drugi z nazwami rodzajowymi dinozaurów.Grażka: Szlachetna Paczka - poduszka z dinozaurami

Kwadrat z dinozaurami ma rozmiar  20 x 20 cm, a prostokąty z napisami 20 x 10 cm.

Grażka: Szlachetna Paczka - poduszka z dinozaurami

W rogach poduszki umieściłam wiatraczki w stosownej kolorystyce. Po zszyciu wszystkich elementów poduszki powstał kwadrat o boku 39 x 39 cm. Z kawałka jednokolorowego materiału, ociepliny i topu na poduszkę zrobiłam kanapkę, którą przepikowałam. Wyprasowałam dokładnie i przyszyłam niebieskie ramki żeby ożywić trochę stonowanie ziemskie kolory. Niebieski kolor nawiązywał również do jednego dinozaura z głównego panelu. Do tak przygotowanego wierzch poduszki przyszyłam część spodnią. Był to materiał z nadrukiem Flinstonów.