Kama: Kartki z piankowymi kwiatami na Dzień Dziadka

Kama: Kartki z piankowymi kwiatami na Dzień Dziadka

Wprawdzie mężczyznom nie za bardzo pasuje wręczanie czy wysyłanie kartek z kwiatami wydaje mi się, że obdarowany kartką z abstrakcyjnymi kwiatkami dziadek nie obrazi się a może nawet się ucieszy (z mężczyznami to nigdy nie wiadomo). Do zrobienia kartek z kwiatami z pianki potrzebne są: różnokolorowe arkusze pianki dekoracyjnej o grubości 2 mm (zestaw 10 różnokolorowych arkuszy A4 pianki dekoracyjnej kosztuje około 15 zł) , karton na kartkę bazę, nożyczki oraz klej magic lub wikol.. Kartki, które ja zrobiłam są tylko podpowiedzią. Każdy może wymyślić swój abstrakcyjny kwiatek. Kartki tego typu są łatwe do wykonania i można zrobić je także z innych okazji takich jak Dzień Babci, Dzień Mamy, Dzień Taty, imieniny czy urodziny a kartkę z kwiatkiem z serc na Walentynki. Kartki z piankowymi kwiatami można wysłać w zwykłe kopercie.

Kartka z abstrakcyjnym kwiatkiem 1

Materiały: zielona, biała, czerwona, jasnoniebieska pianka w arkuszach, beżowy karton tłoczony w drobne prążki, jasnoniebieski karton na kartkę bazę, nożyczki, klej magic lub wikol, czarny pisak do CD.

Wykonanie: z jasnoniebieskiego kartonu wyciąć kartkę składaną kartkę bazę, kartkę złożyć i przeciągnąć po złożeniu kantem nożyczek, z tłoczonego kartonu wyciąć prostokąt mniejszy od prostokąta kartki bazy po złożeniu o 1 cm z każdej strony, z zielonego arkusza pianki wyciąć łodygę i 2 liście, z białej pianki wyciąć coś mniej więcej jak powybrzuszane koło, przeciąć na pół, z niebieskiej pianki wyciąć mały trójkąt, z czerwonej pianki wyciąć coś mniej więcej na kształt litery „v”, z białej pianki wyciąć prostokąt – jego wielkość uzależniona jest od tego, co ma być na nim napisane, przykleić prostokąt z tłoczonego kartonu centralnie na kartkę bazę, przykleić wycięte elementy z pianki na kartkę, pisakiem do CD, zrobić napis.

Kama: Kartki z piankowymi kwiatami na Dzień Dziadka


Kartka z abstrakcyjnym kwiatkiem 2

Materiały: zielona, biała, czerwona, fioletowa i żółta pianka dekoracyjna w arkuszach, beżowy karton tłoczony w drobne prążki, żółty karton na kartkę bazę, nożyczki, klej magic lub wikol, ciemnozielony pisak do CD.

Kama: Kartki z piankowymi kwiatami na Dzień Dziadka

Wykonanie: z żółtego kartonu wyciąć kartkę składaną kartkę bazę, kartkę złożyć i przeciągnąć po złożeniu kantem nożyczek, z tłoczonego kartonu wyciąć prostokąt mniejszy od prostokąta kartki bazy po złożeniu o 0,5 cm z każdej strony, z zielonego arkusza pianki wyciąć 2 łodygi, 2 liście i fragment pączka, z czerwonej pianki wyciąć 3 płatki, dwa małe koła i pączek, z żółtej pianki wyciąć wąski prostokąt o szerokości około 2,5 m i długości 3 cm, prostokąt przeciąć na pół, z fioletowej pianki wyciąć wąski prostokąt o szerokości około 1,5 m i długości 4 cm, prostokąt pociąć na 4 mniej więcej równe odcinki, z białej pianki wyciąć prostokąt – jego wielkość uzależniona jest od tego, co ma być na nim napisane, przykleić prostokąt z tłoczonego kartonu centralnie na kartkę bazę, przykleić wycięte elementy z pianki na kartkę, pisakiem do CD, zrobić napis.Kartka z kwiatkiem z piankowych serc

Materiały: zielona, biała, żółta, jasno i ciemnoniebieska pianka w arkuszach, pomarańczowy perłowy karton na kartkę bazę, nożyczki, klej magic lub wikol, ciemnozielony pisak do CD.

Kama: Kartki z piankowymi kwiatami na Dzień Dziadka

Wykonanie: z kartonu wyciąć kartkę składaną kartkę bazę, kartkę złożyć i przeciągnąć po złożeniu kantem nożyczek, z zielonego arkusza pianki wyciąć łodygę i liście, z pozostałych arkuszy wyciąć serca tak, aby każde kolejne wycinane serce było większe od poprzedniego (można składając arkusze pianki wyciąć za jednym razem wszystkie serce a następnie podocinać je, aby były mniejsze), z białej pianki wyciąć prostokąt – jego wielkość uzależniona jest od tego, co ma być na nim napisane, przykleić wycięte elementy z pianki na kartkę, bazę. Pisakiem do CD, zrobić napis.