Kama: minimalistyczne kartki wielkanocne 3D

Kama: minimalistyczne kartki wielkanocne 3D

Lubię pobuszować w sklepach z chińskimi artykułami ponieważ niekiedy można znaleźć tam tanie artykuły plastyczne. Tym razem udało mi się kupić za 3 złote zestaw zwierząt gospodarskich z pianki w arkuszach. Wśród zwierzaków znalazły się także te, które kojarzone są ze Świętami Wielkanocnymi, więc wykorzystałam je do zrobienia kartek wielkanocnych. Zwierzaki są proste i można wyciąć je z pianki samemu. Na końcu wpisu zmieściłam ich szablony.Do wykonania kartek potrzebny jest karton na kartkę bazę (ja wykorzystałam ciemnoniebieski karton jednostronnie karbowany i zrobiłam kartki otwierane); gotowe zwierzaki albo pianka w arkuszach, klej oraz małe ruchome oczy (ewentualnie można wyciąć oczy z białej pianki i zrobić na nich pisakiem do CD czarne kropki). Wycinając baranka z pianki trzeba wyciąć jedną część czarną i drugą białą i nakleić je na siebie.

Kama: minimalistyczne kartki wielkanocne 3D

Kura składa się z trzech elementów: najpierw trzeba wyciąć z czerwonej pianki kurę z grzebieniem i dziobem, potem z innej, kolor wg uznania, kurę bez tych elementów i nakleić na wcześniej wycięty element, a następnie trzeba wyciąć i nakleić skrzydło. Jeśli kura będzie z białej pniaki można pominąć część bez grzebienia i dzioba bo na białej piance można je pomalować czerwonym pisakiem do CD. Pisklę trzeba wyciąć z żółtej pianki a maleńki dziób podkolorować czerwonym pisakiem do CD. Pisklę można zrobić ze skrzydełkiem (jeśli np. będzie duże i będzie centralnym elementem kartki) albo bez (jeśli będzie małe).

Kama: minimalistyczne kartki wielkanocne 3D


Kwiatek można wyciąć z pianki dowolnego koloru, centralną część kwiatka wyciąć nieco większą niż otwór – kwiatek będzie bardziej odstawał od karki.

Kama: minimalistyczne kartki wielkanocne 3D

Mnie ze zrobionych kartek najbardziej podoba się minimalistyczna kartka z samym barankiem. Wysyłając kartkę do rodziny z dziećmi warto jednak nakleić na kartkę więcej zwierzątek. Ponieważ piankowe zwierzątka są wypukłe i maja ruchome oczy z pewnością bardzo spodobają się dzieciom a i dorośli na pewno docenią własnoręczne wykonanie kartki.