Kama: wielkanocny zając i kura za sznurka

Do pisanek ze sznurka (sąsiedni artykuł) zrobiłam sznurkowego zająca i sznurkową kurę.

Zając: styropianowe jajko okręcić sznurkiem, tak jak jajko na sznurkową pisankę…
Około 30 cm sznurka pociągnąć klejem (ja użyłam kleju magik) i zwinąć sznurek w pełną elipsę, czynność powtórzyć – potrzebne są dwie łapki, Zebrać razem kilka odcinków sznurka, przewiązać w środku na supeł, wymodelować zajęcze wąsy i dociąć sznurek do pożądanej długości. Z uszkami miałam trochę problemu – najpierw zrobiłam je z drutu oplecionego sznurkiem ale nie mogłam ich wymodelować na pożądany kształt, zirytowana wycięłam uszu z kartonu. Karton posmarował klejem i okoliłam sznurkiem. Przykleić wąsy, łapki, oczy i uszy oraz dwa żeby wycięte z kartonu/pianki w arkuszu. Zamiast kleić elementy zająca można przytwierdzić krótkim szpilkami.Zając może stać, może zostać umieszczony na piku lub może zostać zawieszony (planując powieszenie ozdoby okręcając jako sznurkiem najlepiej od razu zostawić kawałek sznurka na zawieszkę).

Kura: styropianowe jajko okręcić sznurkiem. Około 30 cm sznurka pociągnąć klejem (ja użyłam kleju magik) i zwinąć sznurek w pełną elipsę (tak, jak łapki zająca tylko trochę większe), czynność powtórzyć – potrzebne są dwa skrzydełka. Po wyschnięciu kleju skrzydełka można lekko w palcach wymodelować. Z pianki w arkuszy, sztywnego filcu w arkuszu lub kartonu wyciąć grzebień, dziób i łapki, wycięte elementy nakleić lub przypiąć krótkimi szpilkami (ja użyłam szpilek) dokleić oczy. Kurka może stać, może zostać umieszczona na piku lub może zostać zawieszona.

Do kompletu zrobiłam jeszcze pisankę ze sznurka z baziami. Gałązki zrobione są z ciemnego sznurka a bazie z szpatułek higienicznych (odcięłam ich końcówki i przykleiłam do pisanki).