Kama: Własnoręczne kartki na Dzień Dziadka (Dzień Ojca)

Kama: Własnoręczne kartki na Dzień Dziadka (Dzień Ojca)

W poprzednim wpisie namawiałam do wykonania własnoręcznych kartek dla babć z okazji ich święta, w tym zachęcam do zrobienia własnoręcznych kartek z okazji Dnia Dziadka. Kartki, które przygotowałam z tej okazji są bardzo proste do wykonania i można je zrobić, z tego, co ukryte jest w domowych szufladach. Napisałam, jak wykonać kartki ale można je modyfikować zgodnie z tym, co znajdziemy w szufladach i własnym pomysłem. Zaproponowane kartki sprawdzą się także, jako kartki na Dzień Ojca oraz okazjonalne kartki dla mężczyzny (urodziny, imieniny, gratulacje, podziękowania).

Kama: Własnoręczne kartki na Dzień Dziadka (Dzień Ojca)

Kartka „Elegancka koszula”. Na składaną kartkę bazę z białego kartonu wyciętej nożyczkami ząbkowanymi nakleiłam używając kleju magik szarą kartkę z bloku papieru kolorowego do rysowania. Przednią stronę karki nacięłam w prawym górnym rogu, taka by po odgięciu naciętych części powstał kołnierzyk. Z zeszytu samoprzylepnych kartek brokatowych wycięłam długi prostokąt imitujący krawat, który nakleiłam zaczynając od kołnierzyka, „krawat w dolnym prawym rogu obcięłam równo z bokami kartki, z tego samego papieru wycięłam kształt litery U symbolizujący kieszonkę. Kieszonkę nakleiłam na kartkę i dokleiłam do niej pasmanteryjny miały kwiatek. Dodatkowo do kołnierzyka przypięłam małą klamerkę z serduszkiem. Tego typu kartkę można zrobić także jako jednostronną – życzenia napisać można z tylu kartki.Kama: Własnoręczne kartki na Dzień Dziadka (Dzień Ojca)

Kartka „Dziadek na medal”. Do wykonania tej karki użyłam papier czerpany zabarwiony kawą i pomalowany na brzegach złotolem. Z brązowego kartonu wycięłam wstążkę orderową, na jej środku nakleiłam kawałek białego kartonu a po bokach symetrycznie nakleiłam dwa paski wycięte z złotego papieru brokatowego. Do wykonała orderu wykorzystałam brązową brokatową gwiazdkę choinkową (obcięłam zawieszkę) na która nakleiłam gotowe brokatowe serce samoprzylepne. Całość nakleiłam na kartkę. Z tylu na środku nakleiłam biały karton na, którym można napisać życzenia. Napis na medalu „Dziadek an medal” można wykonać własnoręcznie (pisakiem do CD, mazakiem, farbą, tuszem) lub napisać na komputerze, wydrukować i odpowiednio dociąć kartkę z napisem. Jak zrobić papier czerpany napisałam w sąsiednim artykule.

Kama: Własnoręczne kartki na Dzień Dziadka (Dzień Ojca)


Kartka „Koszula”. Z białego kartonu wycięłam prostokąt i złożyłam tak aby kartka baza otwierała się w środku. Na zewnętrzną część kartki bazy nakleiłam błyszczący papier w paski (odzyskam go z torebki na prezent), górne wewnętrzne rogi kartki wygięłam tak aby powstał kołnierzyk, na kołnierzyk nakleiłam żółty papier (kołnierzyk może zostać biały), dokleiłam do karki koszuli guziki (klej magik).

Kama: Własnoręczne kartki na Dzień Dziadka (Dzień Ojca)

Poniżej kilka innych „męskich” kartek, które można znaleźć w moich wpisach z poprzednich lat.

Kama: Własnoręczne kartki na Dzień Dziadka (Dzień Ojca)

Kartka „Serca i kwiaty”. Kupiłam kiedyś na wysprzedaży kilka składnych kartek z karbowanego papieru z 3 sercami. Na serca nakleiła niebieski kwiatek a na niego mniejszy biały pasmanteryjny kwiatek z kryształkiem. Ze względu an kolorystkę tego typu kartka dobra jest dla mężczyzny.