Kama: Zabawy plastyczne z dziećmi – bałwanek z recyklingu

Kama: Zabawy plastyczne z dziećmi - bałwanek z recyklingu

Przed świętami mamy przeważnie zajęte są sprzątaniem i gotowaniem a dzieci marudzą. Można zająć je przygotowaniem bałwanka albo rodziny bałwanków. W każdym domu znajdą się z pewnością jakieś plastikowe butelki oraz nakrętki po różnych płynach. Nie wyrzucajmy ich, bo przydadzą do zabaw plastycznych z dziećmi. Z plastikowych małych białych butelek (np. po kefirach) i nakrętki po płynie do prania można wyczarować bałwanka czy całą ich rodzinę. Przy zabawie warto dziecku opowiedzieć o recyklingu i zachęcić do samodzielnego segregowania niektórych opadów domowych.

Kama: Zabawy plastyczne z dziećmi - bałwanek z recyklingu


Materiały: mała plastikowa biała butelka, nakrętka z płynu do prania przypominająca cylinder, czarna farba (plakatowa, akrylowa, olejna) lub resztki czarnego lakieru do paznokci czerwona butelka po płynie do prania lub czerwony papier samoprzylepny, czarny papier samoprzylepny, kawałek gałązki ze starych sztucznych kwiatów, lub mała sucha gałązka, klej magik.

Kama: Zabawy plastyczne z dziećmi - bałwanek z recyklingu

Wykonanie: butelkę umyć i wysuszyć, nakrętkę pomalować dowolną czarną farbą lub lakierem do paznokci i zostawić do wysuszenia, jak wyschnie nasadzić nakrętkę kapelusz na butelkę bałwanka, z czerwonej plastikowej butelki wyciąć usta, kawałek plastiku złożyć w pół i wyciąć trójkąt, tak, aby jego podstawa był w miejscu zgięcia, nożyczkami do paznokci zrobić mała dziurkę i włożyć wycięty nos bałwana, nakleić usta (nos i usta można zrobić też np. z czerwonego kartonu ), z czarnego samoprzylepnego papieru wyciąć oczy i guziki, nakleić na bałwanka (zamiast wycinać można je namalować pisakiem do CD), przyciąć do odpowiedniej wielkości gałązkę, zrobić z boku bałwanka dziurkę i wsadzić gałązkę. Bałwankowi można przykleić ruchome oczka zamiast „węgielków” wyciętych z papieru czy namalowanych. Ja pomalowałam nakrętkę na czarno grubym pisakiem do CD.Kama: Zabawy plastyczne z dziećmi - bałwanek z recyklingu