Lucy: urodzinowa kartka pergamano

Lucy: urodzinowa kartka pergamano

Moja znajoma obchodziła niedawno urodziny. Z tej okazji wysłałam jej życzenia napisane na własnoręcznie zrobionej kartce wykonanej metodą pergamano.

Lucy: urodzinowa kartka pergamano

Z czarnego kartonu zrobiłam rozkładaną kartkę bazę o formacie A5. W środku, z jednej strony rozkładówki przykleiłam klejem UHU (przykleja się tylko brzegi) kartkę z dwoma kotami ponieważ moja znajoma jest wielką miłośniczką kotów i mieszka z dwoma kotami. Z prawej strony rozkładówki zamieściłam kartkę do drukarki na której napisałam życzenia. Kartkę pergamano wykonałam tym, co miałam pod ręką: bazami była szkolna kalka techniczna, jako podkładki użyłam podkładki do komputerowej myszki, wzór przykleiłam do podkładki taśmą malarską, jako dłutka użyłam wypisanego wkładu do długopisu, do lekkiego retuszu wzoru użyłam zwykłą białą kredkę.Lucy: urodzinowa kartka pergamano

Na pierwszą stronę kartki przykleiłam (przypominam, klei się tylko brzegi) pergamano z kwiatami. Ponieważ mówię do znajomej pieszczotliwie „perełko” kwiaty wykończyłam malutkimi perełkami (przykleiłam je klejem UHU). Z perełek zrobiłam także inicjał jej imienia. Znajoma zadzwoniła z podziękowaniami zaraz jak odebrała kartkę. Powiedziała, że bardzo wzruszyło ją to, że zrobiłam dla niej kartkę osobiście a nie wysłałam jej seryjnej karki ze sklepu. Wykonanie kartki pergamano nie jest trudne. Nie trzeba umieć rysować, ponieważ kopiuje się gotowy wzór. Zachęcam do wykonywania okazjonalnych kartek osobiście, obdarowany z pewnością doceni to i sprawi mu to dużo większą radość niż kartka ze sklepu czy okolicznościowy e-mail z kartką z sieci.