Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

W sklepach dla zwierząt sporo jest zabawek dla kotów ale wszystkie są podobne a wiele z nich nie wiadomo z jakiego materiału pochodzi i czy nie jest on toksyczny (często niestety tak jest). Biorąc to pod uwagę postanowiłam z okazji Międzynarodowego Dnia Kota zrobić sama zabawki dla moich kotek Majki i Inki

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Do zrobienia zabawek potrzebowałam: kolorowe włóczki, sznurek, plastikowe kółeczka (można też na przykład wykorzystać obręcze spod nakrętek plastikowych butelek), rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych oraz szydełko.Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Pierwsza zabawkę wykonałam z kółeczek. Każde kółeczko obrobiłam szydełkiem włóczką w różnych kolorach…

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

…następnie połączyłam kółeczka w małą kostkę, do której włożyłam małą szydełkową kuleczkę wypełnioną kocimiętką, gdyż jedna z moich kotek ją uwielbia. Drugą zabawkę zrobiłam tworząc z trzech kółeczek trójkąt przez, który przeciągnęłam  kilka sznureczków, dodatkowo dorobiłam włóczkowy sznurek z uchwytem, by wspólnie bawić się z moimi kotkami. Zabawkę można też zawiesić na patyku.

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Kolejne zabawki wykonałam na bazie rolek po papierze, którym zrobiłam kolorowe szydełkowe „ubranka”. Do jednej zabawki dorobiłam szydełkowego sopelka-ślimaka, przez drugą przeciągnęłam kilka sznureczków, zaciskając je po obu końcach.

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota


Zrobiłam też włóczkowe cukierki. Wykonanie ich jest bardzo proste: wystarczy zrobić niewielkie prostokąty, zszyć je wzdłuż dłuższych boków, wypchać watą i związać końce tak by powstał cukierek. Jeśli kot lubi kocimiętkę można włożyć ją lubi lub pocięty korzeń waleriany (do kupienia w aptece i sklepach zielarskich) do środka cukierka przed związaniem go.

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Moje kotki są zadowolone. Ja też ponieważ wiem, że zabawki są dla nich bezpieczne. Zabawki są wytrzymałe ale tak, jak inne zabawki należy je na bieżąco kontrolować i jeśli jakaś nitka została przerwana i snuje się należy ją usunąć i naprawić zabawkę. Zjedzenie nici przez kota może zagrażać jego zdrowiu a nawet życiu.

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Miłej zabawy drogie kociaki w dniu Waszego święta 🙂

Kontakt ze mną: lucynagol@wp.pl