Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Dla kotów mojej znajomej zrobiłam zabawki. Zabawki te różnią się od tych kupionych w sklepach tym, że są bezpieczne – do zrobienia ich użyłam materiały z których nie wysnuwają się nitki, oczy i noski są wyhaftowane a więc nie można ich odgryźć i połknąć. Zabawki, które kupujemy dla kotów w sklepach nie zawsze spełniają wymogi bezpieczeństwa (częściej ich nie spełniają): elementy, które kot może urwać i zjeść, snujący się materiał stwarzający niebezpieczeństwo, że kot zje nitki, co może źle skończyć, materiały zawierające niebezpieczne związki chemiczne. Jeśli masz kota zachęcam do wykonywania zabawek samodzielnie jeśli nie masz możesz zrobić, tak, jak ja (ja mam dwa koty) prezent kotom znajomych.

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Wśród zabawek dla kotów nie mogło zabraknąć myszek. Myszki bez ogona mają 6 cm. Robiąc zabawki dla kota warto pamiętać o tym, że kot poluje na zabawki i nosi je w pyszczku, dlatego zabawki powinny być nieduże i lekkie. Moje myszki wypełnione są włókniną (można użyć watę poliestrową).
Tak, jak już pisałam noski i oczy są wyhaftowane. Ogony zrobiłam z ozdobnego sznurka (można zrobić z tasiemki).Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Kot kojarzy się też z rybami Zrobiłam więc 3 rybki: jedna to rekin dwie to dorsze , podobnie jak myszki, są wypełnione włókniną i mają wyhaftowane oczy. Dorsze mają 9 cm długości.

Lucy: Zrób sama zabawki dla kota


Lucy: Zrób sama zabawki dla kota

Zrobiłam też dwa serca i dwa cukierki. Serca mają wymiar 5 x 5 cm a cukierki 8 x 3 cm. Zabawki wypełniłam włókniną. Cukierki są bardzo łatwe do wykonania – nawet nie trzeba ich zszywać: wystarczy na niesnującym się materiale położyć włókninę całość zawinąć jak cukierek i związać cienką wstążką boki.