Czy na święta OC będzie tanieć?

Czy na święta OC będzie tanieć?

Czy na święta OC będzie tanieć?

Zeszłoroczne podwyżki ubezpieczenia OC niemiło zaskoczyły kierowców. Dlatego cały czas z nadzieją czekają na okres, w którym ceny obowiązkowej polisy znów będą atrakcyjne. Czy jest szansa, że towarzystwa ubezpieczeniowe obniżą wysokość składek? Sprawdzamy.

Wielu kierowców, którzy przymierzają się do przedłużenia obowiązkowej polisy zastanawia się, ile kosztuje OC samochodu. Chociaż ceny po zeszłorocznych obniżkach nieco spadły i ustabilizowały się, nadal trzeba sporo zapłacić. Jak wynika ze statystyk, średnia wysokość ubezpieczenia OC waha się w granicach 1000-1200 zł. Wiele jednak zależy od kwotacji przygotowywanej przez towarzystwa ubezpieczeniowe dla konkretnego kierowcy.

OC na święta nie przestanie rosnąć


W ostatnim czasie ubezpieczyciele odnotowali ponad 1,5 mld zł wzrost zysków – tak wynika z informacji podanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Oznacza to, że stopniowo udaje się odrobić straty z lat poprzednich. To tylko pozornie dobra wiadomość… Zgodnie z doniesieniami, kierowcy nie mają co liczyć na obniżenie cen obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Ceny polisy OC nie przestaną rosnąć, ponieważ firmy ubezpieczeniowe cały czas wypłacają mnóstwo odszkodowań na wysokie kwoty. Z tego powodu poprawa sytuacji finansowej towarzystw ubezpieczeniowych nie będzie oznaczać obniżek wysokości składek.

Jak płacić mniej za ubezpieczenie OC? 

Mimo mało optymistycznych prognoz, kierowcy wcale nie muszą płacić wysokich składek na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Cenę polisy OC można obniżyć nawet o 50%, stosując się do poniższych wskazówek.

  • Porównaj oferty towarzystw ubezpieczeniowych

Firmy ubezpieczeniowe muszą zapewnić identyczny zakres ochrony każdemu kierowcy – niezależnie od wysokości opłacanej składki. Dlatego za ubezpieczenie OC nie ma sensu przepłacać. Z tego powodu należy porównać oferty ubezpieczycieli i wybrać tę najkorzystniejszą. Może więc okazać się, że bardziej opłacalne jest wykupienie polisy w Proama na Rankomat.pl zamiast wykupienie ubezpieczenia w Aviva. 
Nigdy nie decyduj się na przypadkową ofertę ani nie przedłużaj umowy z dotychczasowym ubezpieczycielem – jeśli inna forma proponuje polisę na znacznie lepszych warunkach.

  • Wykup polisę OC w pakiecie z innym ubezpieczeniem

Aby uzyskać dodatkową zniżkę na OC, wykup tę polisę w pakiecie z innym ubezpieczeniem. Chociaż finalnie zapłacisz więcej, ceny jednostkowe będą dużo niższe. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest rozszerzony zakres ochrony ubezpieczeniowej.
Aktualnie obniżka ceny ubezpieczenia OC jest niemożliwa. Dlatego nie pozostaje nic innego jak poszukiwanie sposobów pozwalających na uzyskanie dodatkowych zniżek i … czekanie na ustabilizowanie sytuacji finansowej towarzystw ubezpieczeniowych.