Edukacyjny prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym

Edukacyjny prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym

Edukacyjny prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym

Edukacyjny prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym
Jeżeli w twojej rodzinie znajdują się maluchy w wieku przedszkolnym, z pewnością wiesz, jak trudno jest dobrać dla nich atrakcyjny, a jednocześnie pożyteczny i edukacyjny prezent. Dzieci między trzecim a szóstym rokiem życia rozwijają się niezwykle dynamicznie. Jak wybierać zabawki i prezenty, które pomogą wspomóc ten rozwój, a jednocześnie ucieszą pociechę i nie trafią do kąta?

1. Materiały plastyczne
2. Maskotki opowiadające bajki
3. Edukacyjne gry planszowe
4. Książki
5. Roboty edukacyjne

Materiały plastyczne
Farby, kredki, flamastry, plastelina, ciastolina czy projekty zabawek typu “zrób to sam” to jeden z najlepszych sposób na zapewnienie dziecku kreatywnej, rozwijającej zabawy. Podczas wybierania materiałów plastycznych dla maluchów należy skupić się przede wszystkim na ich bezpieczeństwie – nie powinny zawierać toksycznych substancji lub łatwo oddzielających się, małych elementów, które grożą zakrztuszeniem. Warto też zwrócić uwagę, by farby lub flamastry były łatwo zmywalne: kiedy znajdą się na ścianie lub ubraniu, będzie łatwiej się ich pozbyć

Maskotki opowiadające bajki
Przyjemna w dotyku przytulanka opowiadająca bajki może ułatwić zasypianie i pomóc w rozwijaniu słownictwa. Najbardziej zaawansowane zabawki tego typu mogą nie tylko opowiadać wgrane w systemie bajki, ale również modyfikować je i tworzyć nowe w oparciu o sugestie dziecka. Szeroki wybór maskotek opowiadających bajki znajdziesz na Allegro.

Edukacyjne gry planszowe

Starszym dzieciom z pewnością spodobają się edukacyjne planszówki, które pozwolą im przeżyć niesamowite przygody i nauczyć się nowych, ciekawych rzeczy. Gry planszowe rozwijają wyobraźnię i uczą logicznego myślenia, dlatego świetnie sprawdzą się dla maluchów w każdym przedziale wiekowym. Na pewnym etapie rozwoju można też sięgnąć po klasyczne gry, takie jak warcaby, chińczyk czy szachy.

Książki
Książeczki to jeden z najpopularniejszych prezentów dla dzieci. Ich niewątpliwą zaletą jest pomoc w nauce czytania i rozwijanie zainteresowań oraz wyobraźni maluchów. Pozwalają także na poznanie interesujących faktów i ciekawostek z dziedzin, którymi interesuje się dziecko. Wybierając książeczkę zwróć uwagę, aby odpowiadała ona wiekowi i zainteresowaniom pociechy – w przeciwnym razie prezent może nie spotkać się z dużym uznaniem.

Roboty edukacyjne
Roboty edukacyjne to jeden z najnowocześniejszych elementów wykorzystywanych w nauczaniu. Choć kojarzą się raczej z zaawansowanymi technologicznie, trudnymi w obsłudze urządzeniami, w istocie proste roboty edukacyjne są odpowiednie dla dzieci już w wieku niecałych dwóch lat. Zabawki tego rodzaju rozwijają umiejętności manualne i są przydatne w niemal każdej dziedzinie edukacji – od nauki mowy, poprzez zajęcia ruchowe i muzyczne, aż po przedmioty ścisłe, takie jak matematyka czy programowanie.