Czy EKUZ daje gwarancję bezpieczeństwa

Czy EKUZ daje gwarancję bezpieczeństwa

Czy EKUZ daje gwarancję bezpieczeństwa?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to świetny wybór dla każdego, kto planuje wyjechać za granicę w związku z wakacjami, pracą lub studiami. Pod żadnym pozorem nie może to być jednak jedyna ochrona, gdyż takie ubezpieczenie ma wiele ograniczeń.

1. Dlaczego warto wyrobić EKUZ?
2. Ubezpieczenie turystyczne w niskiej cenie

Chodzi między innymi o skromny zakres usług medycznych, które obejmuje EKUZ. Co więcej, jeżeli pomoc medyczna nie zostanie uznana za konieczną dla ratowania życia, okaziciel karty może jej wcale nie otrzymać lub też zostanie obciążony związanymi z nią kosztami.

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?

Pomimo niewielkiego zakresu refundowanych usług oraz innych ograniczeń (brak ochrony dla osób uprawiających niebezpieczne sporty, odmowa refundacji w przypadku konieczności sprowadzenia zwłok, możliwość korzystania wyłącznie z publicznych przychodni), kartę EKUZ powinien wyrobić każdy, kto wybiera się do dowolnego państwa Unii Europejskiej. Dzięki temu zyskasz dodatkową ochronę, za którą w ogóle nie zapłacisz. Kartę wyrobisz natomiast przez internet (szczegółowe informacje dostępne są na stronie ekuz.com.pl), co nie zajmie ci wiele czasu. Jeżeli jednak naprawdę zależy ci na zdrowiu i bezpieczeństwie twoim oraz twoich bliskich, oprócz wyrobienia karty powinieneś również pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Dzięki temu będziesz mógł otrzymać pomoc w każdej sytuacji, a dodatkowo nikt nie odmówi ci wizyty u specjalisty. W przypadku konieczności sprowadzenia poszkodowanego do kraju, ubezpieczyciel bez problemu pokryje niezbędne koszty. 

Ubezpieczenie turystyczne w niskiej cenie

Niektórzy unikają ubezpieczeń turystycznych, gdyż wydaje im się, że taka ochrona kosztuje kilkaset złotych. W przypadku licznej rodziny przełożyłoby się na duże wydatki. Wystarczy jednak, że skorzystasz z nowoczesnej wyszukiwarki, a z pewnością znajdziesz wiele różnych ofert w bardzo atrakcyjnych cenach. Przykładem może być ubezpieczenie turystyczne, które kosztuje zaledwie 2,50 za dzień. Biorąc pod uwagę to, ile byś musiał zapłacić za pojedynczą wizytę u zagranicznego lekarza, wykupienie ubezpieczenia dla całej rodziny nawet na kilka-kilkanaście dni i tak przełoży się na spore oszczędności. Warto oczywiście starać się spędzać urlop w sposób bezpieczny, jednak pewnych sytuacji zwyczajnie nie da się przewidzieć. Dużym błędem jest więc wychodzenie z założenia, że jeżeli unikasz zagrażających zdrowiu i życiu sytuacji, to ubezpieczenie nie będzie ci potrzebne. Skorzystanie z połączonej ochrony karty EKUZ i dobrego ubezpieczenia zapewni ci bezpieczeństwo oraz komfort, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na wypoczywaniu.