Najtańsze kredyt gotówkowy – radzimy jak wybrać!

Najtańsze kredyt gotówkowy – radzimy jak wybrać!

Najtańsze kredyt gotówkowy – radzimy jak wybrać!

W niniejszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, który możesz przeznaczyć na dowolny cel.

Porównanie
Zanim rozłożymy kredyt na czynniki pierwsze, przypomnijmy podstawową zasadę, która brzmi: „porównujesz albo tracisz”. Fakty są takie, że jeśli nie zestawisz ze sobą wszystkich dostępnych kredytów, zapewne nie wybierzesz najkorzystniej. Sprawdź więcej na ekredyt24.com.pl – w jednym miejscu masz podgląd nie tylko oprocentowania, ale również innych kluczowych parametrów ofert. Dlatego nigdy nie pozostawiaj tej kwestii przypadkowi i zawsze porównuj kredyty. Nawet działając pod presją czasu, możesz podjąć racjonalną decyzję.

Oprocentowanie
Kredyty są zawsze udzielane na procent, to znaczy, że oddajesz więcej, niż pożyczasz. Odsetki nie są jedynym kosztem, ale trzeba na nie zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Banki mają obowiązek podawać RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. W przypadku kredytów gotówkowych RRSO wynosi zazwyczaj od kilku do kilkunastu procent.

Ubezpieczenie
Banki często chcą zabezpieczyć kredyt na wypadek, gdyby jego spłata była z Twojej strony w jakiś sposób niemożliwa. Tu pojawia się więc dodatkowy koszt – ubezpieczenie. Są różne możliwości – możesz zapłacić ubezpieczenie w ratach, ale i negocjować z bankiem rezygnację z ubezpieczenia, na przykład w zamian za założenie karty kredytowej czy konta.

Prowizja
Kredyt jest usługą, na której bank zarabia konkretne pieniądze, a czerpie je między innymi ze względu na dodanie prowizji. Zorientuj się, jak trzeba ją uiścić – jednorazowo czy w ratach? Być może to pierwsze rozwiązanie pozwoli Ci zmniejszyć wysokość comiesięcznych rat. W artykule „Kredyt gotówkowy bez prowizji” dowiesz się co to jest kredyt bez prowizji – takowe istnieją, najczęściej jako „marketingowy magnez” na nowych klientów.

Wysokość kwoty

Pamiętaj, że banki prowadzą różną politykę dotyczącą wysokości kredytów. Nie każdy bank jest chętny do udzielenia kredytu gotówkowego na kwotę 200 tysięcy złotych, nie w każdym dostaniesz mały kredyt, który przypomina bardziej chwilówkę. Dlatego podczas porównywania ofert patrz nie tylko na oprocentowanie, ale sprawdzaj, czy w ogóle dany bank ma dla Ciebie interesujące warunki.

Termin spłaty i wysokość rat
Pożyczając pieniądze na raty, zawsze trzeba wziąć pod uwagę tę zależność. Z jednej strony chcesz płacić niskie raty, które nie obciążą Twojego portfela. Z drugiej, rozłożenie płatności w czasie również nie sprzyja i wiąże się z większymi kosztami. Trzeba wyważyć możliwości i znaleźć złoty środek.

Procedury
Pamiętaj, że choć kredyty gotówkowe nie wiążą się z tak wieloma procedurami jak hipoteczne czy samochodowe, również w ich przypadku bank weryfikuje Twój profil, sprawdza Cię w bazach, chce zobaczyć konkretne dokumenty. Szukając najtańszej oferty kredytu, dowiedz się, czego oczekuje dany bank, jakie dokumenty trzeba mu dostarczyć.