Kredyt online – 3 etapy złożenia wniosku przez sieć

Kredyt online - 3 etapy złożenia wniosku przez sieć

Kredyt online – 3 etapy złożenia wniosku przez sieć

W obecnej chwili wzięcie kredytu mogło by się wydawać znacznie trudniejsze, niż dotychczas. Jednak nic bardziej mylnego! Ograniczenia, jakie od pewnego czasu obowiązują, nie tylko nie są przeszkodą, ale – dość paradoksalnie – ułatwiły zasilenie domowego budżetu. Stało się tak, gdyż banki, w trosce o zdrowie klientów, umożliwiły podjęcie niektórych działań (w tym wzięcie kredytu) bez konieczności wizyty w oddziale, jedynie z wykorzystaniem internetu. Co więcej, dzięki rankingowi kredytów gotówkowych możemy szybko porównać oferty poszczególnych banków i wybrać tę najkorzystniejszą dla nas. Jak zatem wystąpić o kredyt z wykorzystaniem możliwości, jakie daje internet?

1. Ranking kredytów gotówkowych
2. Wniosek online – jak złożyć
3. Po jakim czasie pieniądze trafia na konto?

Ranking kredytów gotówkowych 

Liczba osób, biorących kredyt gotówkowy w naszym kraju stale rośnie, i to mimo pojawiających się przeszkód. Jest to dość poważna decyzja, o dużym znaczeniu dla domowych finansów, warto więc dobrze przemyśleć, w jakim banku złożyć wniosek. Bardzo pomocny w tym jest ranking kredytów gotówkowych, pozwalający na zapoznanie się z ofertą banków i rozważenie ich propozycji. Można samemu przekonać się, jak będą wyglądały comiesięczne raty przy określonej kwocie, jaką chcielibyśmy pożyczyć oraz przy optymalnym okresie spłat. Ranking kredytów gotówkowych pozwala również na zapoznanie się z wysokością oprocentowania, jakie oferuje dany bank, oraz wysokością jego prowizji. Najistotniejszym parametrem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Niskie oprocentowanie kredytu nie zawsze bowiem oznacza najkorzystniejszą ofertę – w skład kredytu wchodzą również inne zmienne, mogące znacząco wpłynąć na wysokość comiesięcznej raty. RRSO uwzględnia wszystkie czynniki, dzięki czemu przy jego pomocy obliczymy wiarygodną sumę odsetek, jakie trzeba będzie dodatkowo oddać bankowi podczas spłaty kredytu.

Wniosek online – jak złożyć

Zanim złożymy wniosek warto upewnić się, iż nasza decyzja co do wyboru baku jest słuszna. Ze względu na zmiany w oprocentowaniu stóp kredytowych warunki udzielenia kredytu, oferowane przez banki mogą ulec zmianie, w związku z czym ranking kredytów gotówkowych bywa regularnie aktualizowany. Jeśli jesteśmy pewni swej decyzji, na stronie banku wypełniamy niezbędne formularze. We wniosku wpisujemy wysokość kwoty, jaką chcielibyśmy pożyczyć oraz sugerowany okres spłaty. Parametry te można wyliczyć przy pomocy kalkulatora kredytowego, można również skonsultować je z bankowym doradcą podczas rozmowy telefonicznej. Konieczne we wniosku są również oczywiście dane pożyczkobiorcy a także zaświadczenie o stałych dochodach lub zatrudnieniu. Bardzo pomocne jest posiadanie konta internetowego w banku, w którym składamy wniosek – znacznie przyspiesza to procedurę otrzymania kredytu. Po weryfikacji otrzymamy umowę kredytową, która możemy podpisać online, oraz warunki spłaty z określoną ilością i wysokością rat.

Po jakim czasie pieniądze trafia na konto?

O tym, jak długo oczekiwać będziemy na wpływ wnioskowanej kwoty na konto, decyduje kilka czynników. Jeśli mamy konto w banku, w którym składaliśmy wniosek, możemy liczyć na szybsze jego zasilenie. Zwłaszcza, jeżeli jest to jego internetowa wersja – pieniądze możemy otrzymać wówczas nawet w dzień wolny od pracy. Istotna jet również wysokość kwoty, o jaką wnioskujemy – zbyt duża suma może spowodować konieczność dodatkowej weryfikacji, a nawet konsultacji telefonicznej z reprezentantem pożyczkodawcy w godzinach jego pracy. Czas oczekiwania zależny jest również od banku, w którym składaliśmy wniosek – w niektórych może to trwać nawet do dwóch dni roboczych, w innych wnioski rozpatrywane są błyskawicznie.