Kto zakłada strony internetowe?  

Kto zakłada strony internetowe?

Kto zakłada strony internetowe?  

Chcesz wzmocnić swój biznes i docierać do nowych klientów? Niezależnie, czy prowadzisz sprzedaż, czy zajmujesz się usługami – strona internetowa to świetny sposób, żeby wejść na wyższy poziom. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zbudować własną witrynę i komu powierzyć to zadanie.

Dlaczego warto założyć stronę WWW?

Jak pokazują statystyki, liczba internautów w Polsce stale utrzymuje się na wysokim poziomie. Najnowsze badania Gemius mówią o ok. 30 milionach użytkowników. Ta liczna grupa to Twoi potencjalni klienci, którzy używają Internetu do wyszukiwania produktów i usług.
W sieci często pierwszym miejscem spotkania klienta z firmą jest właśnie strona WWW. To na niej znajdują się najważniejszy informacje dotyczące Twojej oferty, zdjęcia i wszystko, co potrzebne, żeby się z Tobą skontaktować. To internetowe centrum dowodzenia marketingiem firmy.

 • Oczywiście, własna witryna spełnia też inne funkcje:
 • buduje pozytywny wizerunek profesjonalisty,
 • jest reklamą dostępną niemal dla każdego 24/7,
 • jest sposobem na zdobywanie nowych klientów,
 • służy do analizowania zachowań klientów,
 • jest miejscem, gdzie budujesz wizerunek eksperta (np. dzięki wpisom na blogu).

Do tej listy warto dodać jeszcze jeden istotny element: strona internetowa może stać się sklepem internetowym. W ten sposób zyskujesz dodatkowy kanał sprzedaży. A jak podaje wspomniany już raport Gemius, aż 75% użytkowników wybiera polskie e-sklepy.

Jak stworzyć stronę internetową?

Żeby zbudować własną stronę internetową, masz do dyspozycji 3 najpopularniejsze opcje:

 • kreator stron WWW,
 • systemy CMS,
 • współpracę z profesjonalistami.

Kreatory stron WWW

Kreatory stron internetowych pozwalają na stworzenie prostej strony internetowej za relatywnie niewielką cenę. Działają na bazie klasycznych szablonów. Problem zazwyczaj zaczyna się później, gdy chcesz taką witrynę udoskonalać. W tej kwestii kreatory radzą sobie kiepsko, bo mają wiele ograniczeń.

Dla kogo? Jest to rozwiązanie dla firm, które potrzebują taniej strony i nie zamierzają jej w przyszłości rozwijać.

Systemy CMS

Dzięki systemom CMS możesz zbudować nieco bardziej zaawansowaną stronę. Niestety, będzie wymagać to od Ciebie większego zaangażowania oraz umiejętności. Niewielu przedsiębiorców może sobie na to pozwolić. A zatrudnianie programisty to dodatkowe koszty bez pewności, że będzie on współpracował z Tobą na dalszych etapach rozwoju witryny.

Dla kogo? Przyzwoity wybór dla przedsiębiorców, którzy mają wolny czas i umiejętności informatyczne.

Współpraca z profesjonalistami

Powierzenie strony WWW zawodowcom jest najbardziej elastycznym rozwiązaniem. Na przykład doradcy internetowi WeNet przed rozpoczęciem działań przygotowują dla Ciebie darmową wycenę. W ten sposób wiesz, ile i za co płacisz. Ponadto profesjonaliści wiedzą, jak powinna wyglądać strona skrojona na potrzeby dzisiejszych użytkowników. Co więcej, masz pewność, że dedykowany opiekun jest stale do Twojej dyspozycji.

Dla kogo? Odpowiednia ścieżka dla właścicieli firm, którzy nie mają zbyt wiele czasu i dla działalności, które chcą się rozwijać.

Czym powinna wyróżniać się dobra strona firmy?

Już wiesz, dlaczego warto założyć stronę firmy i jak to zrobić. Teraz czas na to, żebyś dowiedział się, jak taką stronę ocenić. Podczas budowy witryny musisz zwrócić uwagę na estetykę, a także na funkcjonalności i bezpieczeństwo.
Strona WWW firmy spełniająca oczekiwania dzisiejszych użytkowników powinna być:

 • atrakcyjna wizualnie – mieć wysokiej jakości elementy graficzne i pasować do branży,
 • responsywna – czyli przystosowana do różnych szerokości ekranu (do laptopa, smartfona, PC-ta),
 • bezpieczna – chroniona certyfikatem SSL, który szyfruje połączenie,
 • przyjazna dla użytkowników – sprawnie działająca i intuicyjna,
 • zoptymalizowana i widoczna – przygotowana zgodnie z zasadami SEO,
 • wartościowa – zawierająca przydatne treści eksperckie.

Strona internetowa stworzona zgodnie z najnowszymi standardami może stać się motorem napędowym Twojej firmy. Dlatego, jeśli planujesz zbudować własną witrynę, zadbaj o każdy jej element, tak aby stanowiła wizytówkę Twojej działalności.
Szukasz wsparcia? Zgłoś się do doradców internetowych WeNet.pl i zamów bezpłatną wycenę. Fachowcy, którzy zbudowali stronę Robertowi Korzeniowskiemu, mogą stworzyć witrynę także dla Ciebie!