Na czym polega usuwanie tłuszczu z policzków

Na czym polega usuwanie tłuszczu z policzków

Nazywane „hollywoodzkim policzkiem”, usunięcie tłuszczu z policzków może sprawić, że Twoja twarz stanie się smuklejsza.  Jeśli spędzasz trochę czasu w mediach społecznościowych, sprawdzając najnowsze trendy urodowe, prawdopodobnie słyszałaś o usuwaniu tłuszczu z policzków, co klinicznie nazywa się bichektomią. Temat ten jest również gorący na Instagramie, Twitterze i Facebooku, częściowo podsycany przez wiele niepotwierdzonych plotek o celebrytach, którzy poddali się temu zabiegowi.

Poduszki tłuszczowe policzkowe znajdują się pomiędzy kośćmi szczęki a kośćmi policzkowymi i pomagają nadać kształt twarzy. Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane w gabinecie kosmetycznym w celu usunięcia poduszeczek tłuszczowych mogą pomóc podkreślić strukturę kostną twarzy, sprawiając, że kości policzkowe będą bardziej widoczne esomed.pl

Czym jest usuwanie tłuszczu policzkowego?

Każdy człowiek w naturalny sposób posiada tłuszcz policzkowy. Dokładny rozmiar poduszki tłuszczowej może być różny i u niektórych osób może wydawać się większy lub przyczyniać się do bardziej zaokrąglonego wyglądu, a u innych nie. Osoby, które poddają się zabiegowi usunięcia tłuszczu policzkowego, mogą mieć wrażenie, że ich twarz jest zbyt zaokrąglona.

Czy usuwanie tłuszczu policzkowego jest dobre?

Pacjenci decydujący się na ten zabieg często poszukują szczuplejszej linii żuchwy i mniejszego wypełnienia policzków. Korzyścią jest bardziej kształtna twarz. Jednak z każdym zabiegiem chirurgicznym zawsze wiąże się ryzyko.

Jak przebiega usuwanie tłuszczu z policzków?

Usuwanie tłuszczu policzkowego jest zazwyczaj zabiegiem ambulatoryjnym, w którym stosuje się znieczulenie miejscowe, aby znieczulić skórę twarzy i okolic. Pacjenci zazwyczaj nie potrzebują znieczulenia ogólnego, chyba że w tym samym czasie wykonywane są inne, bardziej skomplikowane zabiegi. Aby wykonać ten zabieg, chirurg plastyczny wykonuje małe nacięcie po wewnętrznej stronie ust po obu stronach twarzy, aby uzyskać dostęp do policzkowych poduszeczek tłuszczowych. Następnie chirurg naciska na poduszeczki, aby odsłonić więcej tkanki tłuszczowej i ułatwić wycięcie i usunięcie wszystkich poduszeczek tłuszczowych lub ich części. Następnie chirurg założy szwy.

Kto może rozważyć usunięcie tłuszczu z policzków?

Jeśli zastanawiasz się nad usunięciem tłuszczu z policzków, wiedz, że istnieją pewne czynniki, które mogą sprawić, że będziesz dobrym kandydatem do tego zabiegu. Najlepiej byłoby, gdybyś nie miał żadnych poważnych problemów zdrowotnych i miał stabilną wagę. Nie powinieneś też być osobą palącą.

Jakie są efekty uboczne usuwania tłuszczu z policzków?

Powszechne efekty uboczne po zabiegu to obrzęk i zasinienie twarzy oraz drętwienie w miejscu nacięcia. Gojenie następuje zazwyczaj po około trzech tygodniach, ale na ostateczne rezultaty w postaci kształtu twarzy trzeba poczekać kilka miesięcy.