Wakacje w Grecji – sprawdź, co ze sobą zabrać

Wakacje w Grecji - sprawdź, co ze sobą zabrać

Wakacje w Grecji – sprawdź, co ze sobą zabrać

Pakowanie na wyjazd niejednemu spędza sen z powiek. Co ze sobą zabrać, o czym nie zapomnieć? Te pytania jak bumerang wracają do przejętych podróżą wczasowiczów. To, co znajdzie się w Twojej walizce powinno w dużej mierze zależeć od miejsca, do którego się wybierasz. Na urlop w Grecji (jeśli jeszcze nic nie zarezerwowałeś to ciekawe oferty wyjazdowe do Grecji znajdziesz m.in. tutaj http://dreamtours.pl/wakacje/grecja trzeba zabrać przede wszystkim wygodne buty i nakrycie głowy. Dodatkowe niezbędne Ci akcesoria znajdziesz poniżej.

Dokument tożsamości

Bez względu na to, w którą stronę świata jedziesz, musisz mieć ze sobą dokument. W przypadku wyjazdu do Grecji wystarczy mieć dowód osobisty, ale oczywiście nie zaszkodzi wziąć ze sobą także paszport. Pamiętaj, że dokumenty trzeba mieć przy sobie zawsze, nieważne czy spędzasz wakacje w Bieszczadach, Sopocie, czy właśnie w Grecji.

Ochrona przed słońcem

Jak wiadomo, w Grecji pogoda sprzyja wypoczynkowi. Wysoka temperatura i wciąż świecące słońce sprawiają, że nietrudno o odwodnienie, poparzenie czy udar słoneczny. Chcesz sporo zwiedzić i trochę się opalić? Koniecznie zabierz ze sobą dowolne nakrycie głowy i odpowiednio wysokie filtry przeciwsłoneczne, które będziesz systematycznie nakładał na skórę. Oczywiście możesz kupić je na miejscu ale licz się z tym, że ich cena będzie dwa razy wyższa.

Wygodne buty

Pakując się na kilkudniowe wakacje nie warto brać ze sobą kilkunastu par butów. Trzy pary spokojnie wystarczą pod warunkiem, że zostaną wybrane z głową. Jedne z nich powinny być wygodne i stabilne, nadawać się do spacerów i wielogodzinnego chodzenia. W drugich będziesz chodzić na plażę, dlatego dobrze jest wybrać klapki lub sandały. A trzecie wedle uznania.

Mini apteczka

Nikt nie mówi, żebyś zabierał ze sobą antybiotyki na wszelkie możliwe schorzenia. Wystarczy, że do niewielkiej saszetki spakujesz tabletki przeciwbólowe, leki alergiczne i pastylki na ból gardła. Nigdy nie wiesz, czy podczas wakacji nie rozboli Cię głowa, brzuch czy gardło, a dobrze jest mieć pod ręką coś, co pozwoli szybko uporać się z dolegliwością. Możesz dorzucić jeszcze plastry na odciski, bandaż i żel na potłuczenia. Niewygodne buty mogą w szybkim czasie obetrzeć nogi, przez co każdy krok będzie powodował niemały ból, a plastry na odciski będą w takim momencie swego rodzaju wybawieniem. Preparat na potłuczenia przyda się za to w sytuacji, gdy przytrafi Ci się nieszczęśliwy wypadek.