Tarnogórskie ŚDM - Spotkanie na rynku: 22 i 23 lipca

Rynek w Tarnowskich Górach 22/23 lipca

zdjęcia: Ewa i Bernard Urbańscy[ czytaj więcej.. ]


Tarnogórskie ŚDM - Goście z Republiki Czeskiej

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowskich Górach - Strzybnicy
informuje ks.Marek Konowol

22 lipca 2016r. Czescy goście zwiedzają Zabytkową Kopalnię Srebra i uczestniczą w zajęciach integracyjnych.[ czytaj więcej.. ]


Tarnogórskie ŚDM - 23 lipca: dzień sportowy

Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach - Opatowicach

23 lipca- dzień spotrowy

zdjęcia: Ewa i Bernard Urbańscy[ czytaj więcej.. ]


Tarnogórskie ŚDM – spotkanie na rynku w Tarnowskich Górach

Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach - Opatowicach

22 lipca- spotkanie na tarnogórskim Rynku

zdjęcia: Ewa i Bernard Urbańscy[ czytaj więcej.. ]


Tarnogórskie ŚDM - Fotoreportaż gości z Czech

Parafia pw. Św. Mikołaja w Tarnowskich Górach - Reptach Ślaskich

Fotoreportaż gości Parafii, autorami zdjęć są Anežka Vestfálová i Jiří Vestfál z Repubkiki Czeskiej, dziękujemy za zdjęcia.

 [ czytaj więcej.. ]


Tarnogórskie ŚDM - Parafia w Lasowicach

Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach - Lasowicach

informuje Michał Brzezina;
koordynatorem ŚDM jest ks.Łukasz Meinert


22 lipca 16r. Lasowice goszczą grupę młodziezy z Panamy.
Dziś, po porannej mszy świętej udaliśmy się na zwiedzanie zamku w Starych Tarnowicach. Wraz z naszymi gośćmi z Panamy wzięliśmy udział w warsztatach z ozdabiania drewnianych szkatułek. Następnie zwiedziliśmy sale ekspozycyjne zamku.
Po powrocie do Parafii zjedliśmy wspólnie obiad w szkolnej stołówce, po czym udaliśmy się do kościoła na koronkę i adorację. Od godziny 17:30 braliśmy udział w koncercie na tarnogórskim rynku, gdzie zgromadzili się zagraniczni uczestnicy ŚDM i liczni tarnogórzanie.

Michał Brzezina
Tarnogórskie ŚDM - Parafia w Strzybnicy

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowskich Górach - Strzybnicy

informuje ks.Marek Konowol i Aleksandra Liszka

20 lipca w ramach Światowych Dni Młodzieży przyjechała do nas grupa młodzieży z Republiki Czeskiej.
Nareszcie! Nastało to długo wyczekiwane wydarzenie i strzybniccy parafianie mogli dzisiaj lepiej poznać swoich zagranicznych gości podczas dnia itegracji polsko- czeskiej.
Goście po odwiedzeniu zabytkowej kopalni przybyli na boisko przy Szkole Podstawowej nr. 13 aby wziąć udział w rozgrywkach sportowych i jednoczyć się przy wspólnym kibicowaniu. Ponadto spotkanie to miało na celu wzajemne poznanie kultur i zwyczajów obu krajów, a przybliżyły to wszystkim występy i liczne okazje do rozmów. Wnioskując po szczerych uśmiechach – cel został spełniony, a całe wydarzenie przypieczętowane grupowym zdjęciem i rozdaniem pamiątkowych medali.

Aleksandra Liszka
Tarnogórskie ŚDM - Parafia w Bobrownikach

Parafia pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach - Bobrownikach Śląskich

Pielgrzymi ŚDM z Panamy w Bobrownikach Śląskich- Parafia pw.Przemienienia Pańskiego informuje Daniel Bembenek

20.07.16r. Grupa trzydziestu Panamczyków dotarła do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich w środę 20. lipca w godzinach nocnych.
Po zakwaterowaniu u rodzin goście po długiej podróży poszli od razu wypocząć. Oficjalny program rozpoczął się tego samego dnia w godzinach południowych wspólną Mszą świętą i prawdziwym śląskim obiadem. Pierwszy dzień pobytu wypełniła także wycieczka do byłego Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu. Wyjazd ten wywarł na naszych gościach niezwykłe wrażenie. Pomimo skróconego czasu zwiedzania goście byli głęboko poruszeni historią obozów zagłady. Panamczycy byli wdzięczni za możliwość odwiedzenia tego miejsca.
21.07.16r. Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy Jutrznią w dwóch językach i Mszą świętą w języku hiszpańskim. Po modlitwie ksiądz Piotr Ciba, proboszcz parafii, opowiedział historię naszej wspólnoty i oprowadził gości po kościele. Nasi zagraniczni goście byli pod wrażeniem kaplicy św. Jana Pawła II i to do tego stopnia, że ich lider, Manuel, ofiarował parafii swój naszyjnik jako wotum, które od razu zostało umieszczone w ołtarzu, pod figurą św. Ojca Pio.
Po zwiedzeniu kościoła odbyły się warsztaty biblijne. Popołudnie wypełniły warsztaty plastyczne oraz rozgrywki sportowe. Jednak największą frajdę sprawiła naszym gościom bitwa na balony wodne. Wieczorem zorganizowany został grill, podczas którego wystawiona została pantomima. Cały wieczór upłynął przy wspólnej zabawie przy rytmach polskich i latynoskich.
22.07.16r. Dzień piątkowy rozpoczął się Jutrznią wraz z Mszą świętą. Następnie udaliśmy się na rowerach do Parku Wodnego. Ku ogólnemu zaskoczeniu Panamczycy weszli na basen w słomkowych kapeluszach i ubrani jak na plażę.
Po południu nasi goście wraz z wolontariuszami złożyli wizytę w Domu Opieki Społecznej „Dolomity”, w czasie której śpiewali jego mieszkańcom.

Daniel Bembenek
Tarnogórskie ŚDM - Parafia w Opatowicach

Opatowice, 21 lipca 2016

Po wspólnej polsko-hiszpańskiej mszy św.,  młodzież przedstawiła widowisko - pantomimę , w efekcie którego namalowano obraz Jezusa; każdy malował jakiś element a na koniec utworzono z wszystkich części całość. Potem był piknik parafialny -uczestniczyli w nim goście z Panamy, przyjmujące ich rodziny, parafianie oraz  młodzież. Gościom pokazano prezentację ukazującą zabytki naszego miasta a potem już do późnego wieczora  były tańce i swawole w rytmie polsko- hiszpańskim.

Autorzy zdjęć: Ewa i Bernard Urbańscy[ czytaj więcej.. ]


Światowe Dni Młodzieży w Tarnowskich Górach

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku współgospodarzem ŚDM w Tarnowskich Górach

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, które od 9 lat działa w sferze pożytku publicznego, włączyło się w organizację ŚDM w Tarnowskich Górach; wygrało zorganizowany przez Gminę Tarnowskie Góry w ramach programu „Współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność w sferze pożytku publicznego na rok 2016” konkurs dla organizacji pozarządowych na zorganizowanie pobytu uczestników ŚDM w naszym mieście, obejmując działaniem wszystkie parafie leżące na terenie Gminy Tarnowskie Góry, czyli z dekanatów: Tarnowskie Góry oraz Stare Tarnowice.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest koordynatorem wielu działań w parafiach, na które pozyskało środki finansowe w ramach konkursu.
Mamy nadzieję, że nasi goście zapamiętaja miasto gwarków nie jako jedno z wielu w Polsce, ale bardzo wyjątkowy magiczny zakątek Śląska - fragment światowego dziedzictwa kulturowego.

Stanisława Szymczyk
sekretarz TS-UTW

Dziennik wizyty gości - uczestników ŚDM w Gminie Tarnowskie Góry

dzień pierwszy- 20.07.2016r.

Powitanie w parafii w Opatowicach o godz. 2.30.

Przyjechaly dwa autobusy Panamczyków - u nas zostało ich 30 a pozostali w parafiach: św Katarzyny w Lasowicach i pw. Matki Uzdrowienia Chorych u Kamilianów

ZOBACZ CAŁY FOTOREPORTAŻ

po południu
Wspólne spotkanie w kościele pw. Matki Sprawiedliwości i Miłości i Społecznej w Opatowicach

ZOBACZ CAŁY FOTOREPORTAŻ[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |